en
Balon, Şişme Oyun Parkı, Reklam Balonu, Şişme Kostüm, Şişme Palyaço, Şişme Park Ve Balon Park ALIMLARINDA  BAYİLERİMİZE VE ÖZEL MÜŞTERİLERE BÜYÜK İNDİRİM FIRSATLARI. LÜTFEN ARAYINIZ 0212 549 89 60!!!! TAMAMEN YERLİ!!! 26 YILLIK TECRÜBEYLE BALORAMA!!!  CALL US FOR EXPORT QUATATIONS!!! CE QUALITY, BIGGEST TURKISH INFLATABLE MANUFACTURER!!!
Ürün Grupları
ŞİŞME OYUN PARKI
ŞİŞME OYUN PARKI -ORTA
ŞİŞME OYUN PARKI - DEV
ŞİŞME KAYDIRAK
ŞİŞME OYUN İNTERAKTİF
ŞİŞME TOP HAVUZU
ŞİŞME OYUN EKO SERİ
ŞİŞME RODEO
ŞİŞME SU OYUN PARKI
PEDALLI BOTLAR
WATERBALL SU TOPU
ŞİŞME HAVUZLAR
ŞİŞME OYUN AKSESUAR
TOP HAVUZU
TOP HAVUZU - ORTA
TOP HAVUZU - DEV
İÇ MEKAN OYUN PARKI
SOFT PLAY OYUNCAKLAR
JETONLU OYUNCAKLAR
SÜNGER OYUNCAKLAR
BİREYSEL TRAMBOLİN
JUNIOR TRAMBOLİNLER
OLİMPİK TRAMBOLİNLER
HAVUZ TOPU
TATAMİ MİNDERİ
IŞIKLI REKLAM BALONU
YER BALONU
BALON TAK
ŞİŞME ÇADIR
PLANETARYUM ÇADIRI
İLKYARDIM ÇADIRI
ACİL MÜDAHALE ÇADIRI
DEPREM ÇADIRI
REKLAM BALONLARI
UÇAN BALON / ZEPLİN
ŞİŞME BALON ADAM
ŞİŞME KOSTÜM
YILBAŞI ÜRÜNLERİ
ŞİŞME BALON TABELA
ŞİŞME SİNEVİZYON
BASKILI BALON
BALON ŞİŞİRME MAKİNASI
ÇOCUK OYUN PARKI
OYUN PARKI EKİPMANLARI
KAYDIRAK VE SALINCAK
OYUN EVLERİ
TAHTEREVALLİ
MASA VE SANDALYELER
AYAKKABILIK VE DOLAP
YAZI TAHTASI VE ABAKÜS
HOBİ KÖŞESİ VE OYUNCAK
PANOLAR VE AYNALAR
Global

FAYDALI BİLGİLER

19.12.2008 16:09:00
BALON

BALON

Balon: Ufakları latexten üretilir. Malezya'da yetişen kauçuk ağacından elde edilir.Bitkisel bir ürün olduğu için canlı ve insan sağlığı için kesinlikle tehlikeli değildir.Oyun, reklam, promosyon gibi bir çok alanda kullanım imkanı bulur. Tarihte ilk balonlar hayvanların mesanelerinin şişirilmesi ile elde edilmiştir. Günümüz balonlarının ilk örneği 1800'lerde Michael Faraday tarafından icat edilmişse de günlük hayatta kullanıma geçmesi ancak 1930'larda gerçekleşebilmiştir.
Amerika'da kullanım oranı Türkiye'ye göre %80 daha fazladır.
Foil Balon:Foil balon olarakta anılırlar.
Baskılı Balon: Dekorasyon balonundan daha incedir. Üzerinde serigraf baskı olan balon. Baskı rengi 4 renge kadar çıkabilir. Resim baskısı sadece tek renk yapılabilmektedir.
Baskı Rengi: Zemin (balon rengi) dahil olmak üzere 5 renk, dokümanın uygun olması durumunda nokta tram tekniğiyle 4 rengin üzerinde baskı yapılabilir.
Balon Uçurma: Helyum gazı takviyesi yapılan 12" balonların tülden dikilmiş filenin içerisine doldurulmasıyla elde edilir.
Balon Yağmuru:12" balonların tülden dikilmiş filenin içerisine doldurulmasıyla elde edilir.Balon yağmurunun olması için kapalı mekanlarda en az 4 metrelik yüksekliğe yerleştirilebilir.
Dekorasyon Balonu: Balon dekorasyonunda kullanılan, baskı balonuna göre daha kalın(Ortalama 5 gr ) özel balondur
Elektrikli Şişirici: Balon şişirmek için özel üretilmiş komprosördür. Ortalama 1.5 kg olup,2 sn de bir balon şişirebilir.Elektrikle çalışır.
El Pompası: Balonun yoğun şişirilmeyeceği zamanlarda kullanılabilir. 1 balonun şişirilmesi için ortalama 20-25 kere pompalama yapmak gerekir.
El Konfetisi: Elle çevrilerek ateşlenir ve konfeti çevreye yayılır. Tek kullanımlıktır.
Fly Tube: Kukla insan şeklinde ve boru tipi olarak iki şekildedir.Paraşüt kumaşından elde edilir.Ortalama yüksekliği 6- 7 metre arasındadır.
Fotograf Baskı: Doğum günü, sünnet, nişan yada düğünler gibi özel günleriniz için basılmasını istediğiniz fotoğrafınızı teslim ettikten 24 saat sonra fotoğraf baskılı balonlarınızı alabilirsiniz.(Tekrenk basılır.Siyah baskı olması tavsiye edilenidir)
Fyonk Balon:6" yada daha büyük ebatlardaki fyonklar için 9" balonların aleminyum konsriksiyonlara dolaması yapılarak elde edilir.
Helyum Gazı: Helyum periyodik cetvelinin birinci peryot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır. İnsan sağlığı için hiçbir tehlikesi yoktur.
                        Havadan hafif olması ucan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.
Hi Float : Uçan balonların ömrünü 3 kat arttıran bir yalıtım maddesidir. Uçan balonlarla ilgili etkinliklerin birkaç güne yayılacağı durumlarda kullanımı uygundur.
Jumbo Balon:
27" (70 cm çap, 230 cm, çevre)
45" (120 cm çap, 380 cm çevre)
27" balonlar üzerine birbirine değmemek kaydıyla 4 renge kadar baskı yapılabilmektedir. Renkli baskılarda balonun 2 ya da 4 yüzüne, tek renklerde ise balonun her tarafına çepeçevre ters yada düz baskı yapılabilir. 
Kalp Balon:1-Kalp şeklinde olan lateks balondur.2-Kalp şeklindeki bir aleminyum konsriksiyonun 6" balonlarla dolaması yapılarak elde edilen üründür.
Kapı Takı: Balon zincirden kapı girişlerine monte edilerek yapılır. Sabittir.  
Kup Çubuk: Plastik aparattır.Şişirilen balonlar pratik bir şekilde kup çubuğa takılarak dağıtılır.
Konfeti Makinası: CO2 Gazlı  Konfeti Makinesi .Gazlı konfeti makinası geniş alanları rengarenk konfetilerle doldururur.
Lol Balon:Kuyruğu olan,daha çok balondan duvar yada tünel oluşturulur.
 
Metalik Balon: Metalik boya kullanılarak imal edilir.Pastel renkli balonlara göre daha serttir.İç mekan süslemelerinde tavsiye edilir.
Nazar Boncuğu: Yuvarlak aleminyum konsriksiyonun gövdesi bantla yada balık ağıyla 6" balonlarla örülmesiyle elde edilen üründür.
Punch Balon:18" ebatında olan punch balonun tepe kısmına lastik bağlıdır. Tek renk baskı yapılabilir.
Papatya Balon: 4 adet 12" balon ve 1 adet 6" balonun özel şekil verilerek elde edilmesiyle oluşur.
Sütun Balon: Balonlardan yapılan bir sütunun üstüne 27" jumbo balon eklenerek elde edilir. 27" jumbo balonun üstüne isteğe göre logo veya resim baskısı yapılabilir. Ortalama 2.5 metre yüksekliğinde olup.portatiftir.
Şişme Palyaço: Paraşüt kumaşından imal edilen şişme maskotun içinde ses yapmayan fanı vardır.0.55 kw elektrikle çalışır.
Şişme Oyun Parkı: İthal brandadan ürettiğimiz özel sipariş balonlardır.Gövdesine digital baskı yada folyo yapılabilir. 1,5 kw elektrikle çalışır.365 gün,24 saat aralıksız çalışır.Balonun dikiş yerlerinden hava takviyesi yaptığından dolayı formatını kaybetmez.Sessiz fanlıdır.
Uçan Balon: İçerisine helyum gazı takviyesi yapılarak elde edilen balondur.
Ortalama ömrü: 12" balonda 8-15 saat, jumbo balonda 4 gün, PVC balonlarda 5-7 gün olarak hava şartlarına göre değişiklik göstermektedir.
Tek yüz baskı:Balonun tek tarafına baskı yapılmasıdır.
Ters baskı:Balonun şişirilen kısmı yukarıda olduğunda baskının düz gözüktüğü baskı türüdür.
Çift yüz baskı:Balonun çift tarafına baskı yapılmasıdır.
Çepeçevre baskı:Balonun tüm yüzeyine baskı yapılmasıdır.Sadece tekrenk baskı yapılabilir.
Yer Balonu: İthal brandadan ürettiğimiz özel sipariş balonlardır.Gövdesine digital baskı yapılabilir.0.55 kw elektrikle çalışır.365 gün,24 saat aralıksız çalışır.Balonun dikiş yerlerinden hava takviyesi yaptığından dolayı formatını kaybetmez.
Yürüme Yolu:Gelin yolu olarak da adlandırılır.1 metrelik aleminyum konsriksiyonlara balon dolamasıyla elde edilir.Her bir yürüme yolunun arasından tül geçişleri de yapılabilir.Portatiftir.
Yol Takı: Karşılama balonudur.
İthal brandadan ürettiğimiz özel sipariş balonlardır.Gövdesine digital baskı yada folyo yapılabilir.0.55 kw elektrikle çalışır.365 gün,24 saat aralıksız çalışır.Balonun dikiş yerlerinden hava takviyesi yaptığından dolayı formatını kaybetmez.
Zincir Balon: Dört adet balonun birbirine uçlarıyla bağlanması ve diğer balonlarında aynı şekilde art arda sıralanması sonucu elde edilen bir üründür.
Zeplin Balon:( Dev Reklam Balonları) : Küre zeplin, kanatlı zeplin, ampül zeplin. Dev uçan reklam balonlarıdır. Pvc hammadeli zeplin balonlar geniş alanlardan görülebilirler. Zeplin balonlar büyük ebatlarından dolayı çok etkili bir reklam aracıdır ve markanızın görülmesini istdeiğiniz her yerde hemen dikkat çeker. Zeplin balonların, fuar alanlarında, açılışlarda, büyük kitlelere hitap eden toplantılarda geniş kullanım alanı vardır. Zeplin balonlar iç ve dış mekanlarda kullanıma müsaittir. Zeplin balonlar uçuculuk özelliğini yitirdikten sonra da helyum gazı ile şişirilerek yeniden uçurulabilir.

Diğer Haber Başlıkları

 ŞİŞME REKLAM BALONLARI
 ŞİŞME OYUN NASIL TEMİZLENİR
 MOTOR BAKIMI
 ŞİŞME PARK GÜNLÜK KONTROLLER
 ŞİŞME OYUN PARKI KISA TARİHÇESİ
 ŞİŞME OYUN PARKI TAMİRATI
 ŞİŞME OYUN GÜNLÜK KONTROLLER
 ŞİŞME OYUN PARKI TOPLANMASI
 ŞİŞME OYUN PARKI KURULUMU
 ŞİŞME OYUN KULLANIMI
 ŞİŞME OYUN PARKI TEMİZLEMESİ
 Şişme oyun parkı
 Güncel Haberler
 HELYUM GAZI
 ZEPLİN
 BASKILI BALON
Tasarım
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yeni Üyelik | Alışveriş Sepetim | Müşteri Hizmetleri | Yardım | İletişim Giyim sanatkarları kooperatifi deposite iş merkezi A5 blok kat 3 no 306 İkitelli osb Başakşehir /İstanbul
Telefon :0090 212 549 89 60 - 549 51 42 | E-mail : info@balorama.com.tr
Tasarım 3
Tasarım 4
en
e-ticaret
Balon, Baskılı Balon, Dev Reklam Balonları ve Şişme Maskot Üretimi Yapan Balorama. Son Yıllarda Üretimine Şişme Çocuk Oyunları, Şişme Oyun Parkı, Çocuk Oyunları, Oyun Parkı, Çocuk Parkı, Çocuk Parkları, Oyun Parkları, Şişme Çocuk Oyun Parkı ve Şişme Oyuncakları da katarak sektörün en büyük firması olmayı sürdürmektedir.